Świeże warzywa, owoce i ruch na świeżym powietrzu

Świeże warzywa, owoce i ruch na świeżym powietrzu

31 marca 2019 Wyłącz przez Tamara

Kolejne dni wiosny, a z nimi zbliżające się lato to najlepszy okres w roku na to, aby zadbać o nasze serce i to nie tylko w emocjonalnym znaczeniu. Dzięki rozkwitającym warzywom i soczystym owocom, możemy zafundować swojemu organizmowi oczyszczającą bombę witamin i minerałów. Tego typu kuracja oczywiście nie powinna ograniczać się wyłącznie do dwóch pór roku, ale trwale zagościć w naszym nowym menu, powiązanym ze zmianą stylu życia. W końcu dbać o serce należy przez cały rok. Dbajmy o nasze zowię nawet w trakcie pracy dzięki owoce do biura kraków .

www.mageia.org.pl

Jaki styl życia wybrać, aby był on dobry dla serca i miał na niego pozytywny wpływ? Wybierając nawet najlepszą dietę nie zapewnimy naszemu sercu właściwych warunków do pracy. Konieczna jest bowiem codzienna dawka ruchu, aby poprawić pracę mięśnia sercowego. Regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych poprawia krążenie, a zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu ma znaczący wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego. Jest to niezwykle istotne dla osób pracujących w biurze, które mają na co dzień mało ruchu i są najbardziej zagrożone zawałem serca.

Świeże powietrze i słoneczne niebo zachęcają do uprawiania ćwiczeń, biegania po parku czy grania w siatkówkę ze znajomymi. Warto korzystać z takich okazji i dostarczyć naszemu ciału niezbędnego ruchu. Tym sposobem połączymy świetną zabawę z poprawą kondycji i stanu naszego zdrowia. Trzeba jednak pamiętać o umiarze, gdyż osoby w złej formie nie powinny zanadto przemęczać organizmu.

W takiej sytuacji długi spacer z pewnością będzie wystarczający, a dopiero gdy poczujemy się na siłach możemy spróbować wykonać bardziej wymagające ćwiczenia.

folia kurczliwa