Stopniowo wprowadzajmy zdrowy styl życia

Stopniowo wprowadzajmy zdrowy styl życia

5 listopada 2019 Wyłącz przez Tamara

Coraz częściej ludzie zaczynają rozumieć, że to co jedzą i to w jaki sposób żyją, ma ogromny wpływ na ich zdrowie oraz ogólne samopoczucie. To oznacza, że coraz częściej pojawiają się osoby, które podejmują decyzję, że chcą coś zmienić w swoim życiu. Chcą tak działać, żeby mieć jak najwięcej sił, żeby mieć energię i większe chęci do działania. Dlatego też, pojawia się coraz więcej osób, które podejmują decyzję o tym, aby wprowadzić zdrowy styl życia. Jednak żeby ta zmiana faktycznie miała sens i co ważniejsze, żeby utrzymała się przez jak najdłuższy czas, wszystko musi być tutaj wprowadzane w rozsądny sposób. Wówczas możemy być pewni, że przyniesie to nie tylko spodziewane rezultaty, ale również będzie dla nas przyjemnością i tego typu zmiany zostaną z nami na dłużej.

Nie róbmy gwałtownych zmian

Jeżeli chcemy, aby nasz styl życia był zdrowszy, bo chcemy się lepiej czuć, to musimy pamiętać o tym, aby takie zmiany wprowadzać stopniowo.

Jeśli nagle wszystko zmienimy, odstawimy wszystko co niezdrowe, zaczniemy ćwiczyć przez godzinę każdego dnia i odmówimy sobie wszystkiego co nam szkodzi, to może się okazać, że niezbyt długo pozostaniemy wierni takiemu zdrowemu stylowi życia. To dlatego, że ta zmiana będzie dla nas zbyt gwałtowna, ciężko będzie nam nagle zrezygnować z tak wielu rzeczy, które lubiliśmy. Co więcej, może się okazać, że przy tak rygorystycznej zmianie, te wszystkie rzeczy, zamiast sprawiać nam przyjemnością, staną się dla nas przymusem i nie będziemy mieli serca do ich wykonywania. A to z kolei sprawi, że bardzo szybko odejdziemy od tego zdrowego stylu życia i wrócimy do tego, co było wcześniej. Dlatego też, jeśli chcemy coś zmienić w naszym życiu, jeśli chcemy sprawić, aby nasz styl życia był zdrowszy i przede wszystkim został już z nami na stałe, to wszystkie tego typu zmiany powinniśmy wprowadzać powoli.

Stopniowo przyzwyczajajmy organizm

Na początek zrezygnujemy z jednej niezdrowej rzeczy i zastąpmy ją czymś innym. Zamiast podczas oglądania filmów podjadać chipsy czy popkorn, sięgnijmy po marchewkę pociętą na małe kawałki.

gps.mapy-navi.com.pl

Jeśli wyrobimy w sobie ten nawyk, to wprowadźmy kolejny, gdzie zamiast podjadać słodkie batoniki, będziemy sięgać po owoc albo warzywo. Jeśli te zmiany będą wprowadzane stopniowo i powoli, to będziemy mieli czas się z nimi oswoić i je polubić, a to oznacza, że będzie istniała spora szansa, że zostaną one z nami na dłużej i staną się dla nas czymś normalnym. Zamiast zaczynać ćwiczyć od razu godzinę dziennie i to najbardziej intensywny trening, zaczynajmy powoli. Najpierw szybszy marsz, później trucht, najpierw kilkanaście minut aerobiku czy jazdy na rowerze, a dopiero później zwiększajmy ten czas. Jeśli zaczniemy ostro, to nasz organizm może się zbuntować i nic dobrego z tego nie wyniknie. Ważne jest to, abyśmy wprowadzili w nasze życie zdrowy styl, ale niezwykle istotne jest to, abyśmy wprowadzali go rozsądnie. Tak, aby organizm się przyzwyczaił i żeby te nowe nawyki stały się dla nas czymś normalnym, co będzie nam sprawiało przyjemność.

https://jedzpij.pl/ brama do chłodni