Pompki

3 grudnia 2017 Wyłącz przez Tamara

Wiele osób boryka się z problemem słabych ramion, grzbietu, mięśni brzucha czy nóg. By uniknąć tych kłopotów warto jest poświęcać odrobinę czasu na odpowiednie ćwiczenia. Nie każdy może pozwolić sobie na to, by trenować wybrany sport.

W takich sytuacjach nie wolno jednak spocząć na laurach i zadowolić się wykonywaniem ćwiczeń w domu. Doskonałą propozycją wydają się dobrze znane pompki. Wielkim atutem tych ćwiczeń jest możliwość wykonywania ich bez żadnego dodatkowego sprzętu.

Pompki dają wiele możliwości, a co ważne, istnieje kilka odmian pompek, dzięki czemu każdy trenujący z łatwością dopasuje je do swoich potrzeb. Spośród rodzajów pompek można wymienić chociażby pompki „lekkie”, które nie wymagają dużego wysiłku. Ta odmiana ćwiczenia jest bardzo zbliżona do klasycznych pompek, jednak wykonuje się ją poprzez podpieranie ciała na kolanach, a nie na stopach.

choroby siatkówki

Bardziej wymagające osoby mogą również próbować swoich sił w wykonywaniu pompek na jednej ręce, jednak takie ćwiczenia wymagają już większego zaawansowania i dużej wytrzymałości fizycznej.

podłogowe posadzki żywiczne z żywicy ProfiTechnik