Jak powinien wyglądać zdrowy styl życia?

Jak powinien wyglądać zdrowy styl życia?

2 listopada 2019 Wyłącz przez Tamara

Zanim zaczniemy cokolwiek zmieniać w naszym życiu, powinniśmy na początek zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać nasz zdrowy styl życia. Oczywiście to nie oznacza, że od razu mamy przewrócić nasze dotychczasowe życie i przyzwyczajenia do góry nogami, bo wówczas może się okazać, że nie pozostaniemy zbyt długo przy tych naszych nowych zwyczajach i szybko wrócimy do tego co było wcześniej. Dlatego też, te zmiany wprowadzajmy powoli, wybierajmy na początek te rzeczy, które będzie nam w miarę łatwo spełnić. Wówczas będzie istniała szansa, że faktycznie uda nam się wprowadzić ten zdrowy styl życia i co więcej, że pozostaniemy mu już wierni do końca życia.

Jak to powinno wyglądać?

Przede wszystkim powinniśmy ograniczyć spożywanie soli i cukru, a więc jeśli tylko to możliwe to powinniśmy zrezygnować ze słodyczy. Oczywiście to nie oznacza, że nie będziemy mogli ich już nigdy zjeść, ale warto sobie wyznaczyć jeden dzień w tygodniu, w którym sięgniemy po coś słodkiego, jednocześnie pilnując, aby nie było tego zbyt dużo. A jeśli już musimy mieć coś słodkiego, to lepiej aby były to domowe ciasta niż batoniki. Powinniśmy również przyzwyczaić się do jedzenia większej ilości warzyw i owoców, jednocześnie też pilnując, aby nie podjadać między posiłkami.

Lepiej już zjeść ten owoc razem ze śniadaniem czy obiadem, niż co chwilę wchodzić do kuchni i podjadać kolejne rzeczy, odbierając tym samym możliwość, aby organizm spokojnie mógł wszystko przetrawić i choć przez chwilę odpocząć. Ważne tutaj jest również to, abyśmy systematycznie ćwiczyli. Nie ma znaczenia czy będzie to godzina czy 20 minut, najważniejsze będzie to, aby te nasze ćwiczenia były systematyczne. Jednak przy ich wybieraniu powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby były one dobrane do możliwości naszego organizmu.

Jeśli od razu zaczniemy od mocnych ćwiczeń, może się okazać, że zaczną pojawiać się kontuzje i tak naprawdę mocno zaszkodzimy naszemu ciału.

Słuchajmy naszego organizmu

Z pewnością wprowadzając zdrowy styl życia, powinniśmy zacząć wsłuchiwać się w nasz organizm. Jeśli czujemy, że jakieś ćwiczenia są dla nas na razie zbyt trudne, to powinniśmy je zamienić na inne, a do tych wrócić, kiedy ta nasza kondycja będzie lepsza, a ciało bardziej wysportowane. Jeśli czujemy, że to co jemy, a co zaliczane jest do zdrowego jedzenia, nie do końca nam służy, to powinniśmy poszukać jakiegoś zdrowego zamiennika.

Z pewnością nie może być tak, że do czegoś się zmuszamy, chcąc aby nasz styl życia był zdrowy. Jeśli tak będzie, to może się okazać, że zrobimy sobie więcej krzywdy, a dodatkowo jeszcze możemy się całkowicie zrazić do prowadzenia takiego zdrowego stylu życia. Dlatego też tak ważne jest to, aby te zmiany były wprowadzone stopniowo i co więcej, żeby były do nas dopasowane. Warto zobaczyć co możemy tutaj wybierać, jakie ćwiczenia, jaka dieta będą dla nas najlepsze.

Im bardziej polubimy zdrowy styl życia, tym większa będzie szansa na to, że zostanie on z nami na dłużej i że będzie nam sprawiał wiele radości. Jednak nie możemy tutaj robić niczego na siłę.

W naszej ofercie znajdziesz chorągwie kościelne ręcznie zdobione