Zmiany klimatyczne

Zmiany klimatyczne

9 kwietnia 2018 Wyłącz przez Tamara

Chociaż nadal wiele osób twierdzi, że zmiany klimatyczne widoczne w ostatnich latach nie są spowodowane działalnością człowieka, to jednak fakty zdają się wskazywać na coś zupełnie innego. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest nadmierna eksploatacja surowców kopalnianych, która zanieczyszcza środowisko.

Oczywiście, nie możemy tak od razu zrezygnować ze źródeł energii, z których korzystamy od lat, jednak musimy robić to przynajmniej stopniowo. W innym wypadku nasz świat może się bardzo zmienić i to z pewnością na niekorzyść.

Zielona energia jest najpoważniejszą alternatywą dla ropy, gazu i węgla. Co najważniejsze, ten wariant jest jak najbardziej realny, chociaż oczywiście potrzeba jeszcze wiele pracy, żeby go zrealizować.

Dobrze, że organizacje takie, jak Unia Europejska rozumieją tego typu kwestie, bo w innym wypadku trudno byłoby zmusić pojedyncze państwa na przykład do ograniczenia emisji do atmosfery dwutlenku węgla. Miejmy jednak nadzieję, że takie inicjatywy będą również pojawiały się oddolnie.

www.nissan-autonix.pl www.cebulane.pl