Wynajęcie pracownika za posrednictwem agencji pracy

Wynajęcie pracownika za posrednictwem agencji pracy

17 stycznia 2019 Wyłącz przez Tamara

Podmiotem, który pełni jedną z głównych ról w wynajmowaniu pracowników, jest agencja pracy. To ona prowadzi rekrutację pracowników, pod kątem wymaganych umiejętności, zawodu i doświadczenia.

I to ona oferuje swoim klientom odpowiednich dla nich pracowników. Agencje pracy działają na zasadzie pośrednictwa między pracownikiem a pracodawcą.

To one zawierają zarówno umowę z pracownikiem, jak i pracodawcą, przy czym obie zainteresowane strony nie zawierają umowy między sobą. Agencja pracy otrzymuje zapłatę za swoją usługę od klienta, po czym pracownik otrzymuje wynagrodzenie od agencji pracy.

Tak więc kwestia wynagrodzenia pracownika i obowiązkowych składek, leży na barkach agencji. Wynajęcie pracownika przez agencję pracy to ciekawe rozwiązanie, który daje wiele korzyści.

Oszczędza czas pracodawcy na szukaniu odpowiedniego pracownika. Dodatkowo odciąża go od wszelkich formalności kadrowych, a ponad to obniża stałe koszty zatrudnienia.

Daje także możliwość elastyczności rozliczenia, a przede wszystkim daje możliwość zatrudnienia pracownika nawet w najmniej oczekiwanej sytuacji. Zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz.

 .

napęd do bramy sprzedaż gazu ziemnego dla firm