Uprawiasz jogę? Oto przydatne akcesoria sportowe dla Ciebie!

Uprawiasz jogę? Oto przydatne akcesoria sportowe dla Ciebie!

3 sierpnia 2020 Wyłącz przez Tamara

Moda na zdrowy tryb życia już jakiś czas temu opanowała niemal cały świat. W związku z tym wiele osób postanowiło zadbać o swoje zdrowie i rozpocząć aktywny styl życia, przede wszystkim za sprawą różnego rodzaju aktywności fizycznych takich jak między innymi bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Całkiem popularna stała się również joga, która to może okazać się nie tylko bardzo dobrym remedium na nudę czy stres, lecz również na zniwelowaniu bólów, na przykład kręgosłupa. Jakie jeszcze pozytywy płyną z uprawiania jogi? Wskazuje się, że joga:

  • może stanowić skuteczny trening odchudzający,
  • oczyszcza organizm z toksyn,
  • przyśpiesza metabolizm organizmu w naturalny sposób,
  • może pozytywnie wpływać na spalanie tkanki tłuszczowej.

Praktykowanie jogi nie jest jednak wcale takie łatwe, nie tylko ze względu na mnogość i różnorodność pozycji, jakie w niej występują. Trzeba bowiem być również odpowiednio rozciągniętym, aby rzeczywiście móc przyjąć niektóre z pozycji. Warto przy tym pamiętać, że trening czyni mistrza – zanim jednak będziemy w stanie opanować jogę, potrzebne są nam także różne akcesoria sportowe do jogi, w tym przede wszystkim mata, dzięki której każdy może praktykować jogę w swoich własnych czterech ścianach. Wybór maty nie jest tymczasem wcale taki łatwy – na rynku znajdziemy mnóstwo różnych propozycji, także u tych najbardziej popularnych i największych producentów akcesoriów sportowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty? Przede wszystkim na grubość oraz materiały. Dobra mata do jogi powinna nam przede wszystkim ułatwiać przyjmowanie kolejnych pozycji – ważne są więc odpowiednie cechy antypoślizgowe, dzięki czemu w trakcie treningu nadal będziemy mieli dobrą przyczepność (nawet po jakimś czasie ćwiczeń, kiedy zdążymy się już spocić). Grubsza mata do jogi polecana jest również osobom, które mają kłopoty z kolanami czy kręgosłupem, gdyż tego typu maty dają bardzo dobrą amortyzację. Dla wielu spore znaczenie ma także strona wizualna, a więc kolor albo wzór, jaki to może znaleźć się na macie. Mata to oczywiście podstawa, ale jakie inne akcesoria sportowe warto wziąć pod uwagę, gdy zdecydujemy się praktykować jogę? Do transportu maty wszędzie tam, gdzie będzie nam potrzebna, wykorzystamy specjalne paski. Prócz tego, niekiedy konieczne może być zapewnienie sobie odpowiedniego podparcia różnym częściom naszego ciała – w tym celu posłużą nam bloki do jogi. Warto zainwestować także w wałek do jogi (tak zwany bolster), jak również koło do jogi. Wszystko oczywiście po to, by zwiększyć swój komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie praktykowania jogi, co ma przecież bardzo duże znaczenie.

Nie można także zapominać o właściwym stroju, który to musi być przede wszystkim komfortowy i nie może ograniczać naszych ruchów.