Ukraińscy pracowniy w Polsce – tania siła robocza?

Ukraińscy pracowniy w Polsce – tania siła robocza?

29 stycznia 2019 Wyłącz przez Tamara

Polska przyjmuje coraz większą liczbę uchodźców ukraińskich. Dlatego też w polskich firmach jest zatrudnionych coraz więcej Ukraińców. Czy mogą oni zagrażać Polakom? Z pracownikami z Ukrainy w Polsce, jest podobnie jak z polskimi pracownikami na przykład w Wielkiej Brytanii.

Z reguły zajmują oni takie stanowiska, na jakich nie chcieliby pracować Polacy. Dodatkowo ukraińscy pracownicy bardzo często pracują za wynagrodzenie dużo niższe niż obywatele Polski. Często pracują na umowach zlecenie, bez odprowadzania składek przez pracodawców.

Niejednokrotnie nie są traktowani na równi z Polakami, przez co mogą liczyć na gorsze warunki pracy. Z drugiej strony, obywatele Ukrainy pracujący w Polsce, rzadko kiedy potrafią posługiwać się polszczyzną. Przez to pracodawcy nie mają możliwości zatrudniania ich na bardziej odpowiedzialnych stanowiskach, niż na przykład składaniu kartonów.

Obywatele Ukrainy nie są zagrożeniem dla polskich pracowników. Są tanią siłą roboczą wykorzystywaną w taki sam sposób, jak Polacy na zachodzie.

przesiewacz wibracyjny cena instal-fix.pl