Rower stacjonarny nie musi być duży

Rower stacjonarny nie musi być duży

27 listopada 2017 Wyłącz przez Tamara

Czasami jest tak, że trudno nam się zapisać na jakąś siłownię, bo wiemy, że mamy nieregularny tryb pracy, do tego często siedzimy po godzinach i praktycznie ciężko będzie nam znaleźć czas na to, aby chodzić na zajęcia. Z drugiej strony moglibyśmy ćwiczyć w domu, podpatrując zajęcia fitness przygotowane przez specjalistów, ale zazwyczaj po całym dniu pracy nie chce nam się zbytnio machać nogami i rękoma.

Czy więc jesteśmy skazani na porażkę i nie ma już żadnej możliwości, abyśmy mogli zadbać o swoje zdrowie, kondycję i figurę?

Czy patrzyliśmy na rowerek stacjonarny?

Wielu ludzi chwali sobie rowerek stacjonarny. Można na nim przejechać się w każdej chwili, bez względu na panującą pogodę możemy pokonać wyznaczoną przez siebie samego trasę, a dodatkowo możemy na niego wsiąść w dowolnej chwili, choćbyśmy mieli się przejechać tylko przez kilkanaście minut w ciągu dnia.

Taki rowerek stacjonarny może nam także pokazać, ile przejechaliśmy kilometrów, w jakim czasie, ile kalorii spaliliśmy i jakie mieliśmy tempo, a więc będziemy mogli ocenić, czy się poprawiamy, czy stoimy w miejscu. Jednak to co zniechęca część ludzi do zaopatrzenia się w taki rowerek, to ich przekonanie, że jest on dość duży, a co się z tym wiąże, że będzie zabierał zbyt wiele miejsca w mieszkaniu.

Są też takie małe

Faktycznie, jeszcze jakiś czas temu do wyboru mieliśmy tylko takie rowerki stacjonarne, które były dość duże, ciężkie i zabierały naprawdę sporo miejsca. Obecnie proponowane są znacznie mniejsze modele rowerków stacjonarnych, a co więcej, niektóre z nich są jeszcze składane.

To oznacza, że po złożeniu taki rowerek nie zajmuje więcej miejsca niż deska do prasowania. To sprawia, że bez większego problemu będziemy mogli go ukryć w szafie, albo w jakiejś wolnej wnęce w mieszkaniu.

Co więcej, takie rowerki nie tylko zajmują stosunkowo mało miejsca, ale jeszcze proponowane są w bardzo przystępnej cenie, więc naprawdę warto się im wszystkim uważnie przyjrzeć. Może się okazać, że bez większego problemu wybierzemy coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli tylko chcemy zacząć ćwiczyć, to naprawdę możemy znaleźć coś, co nam w tym pomoże. Wystarczy tylko trochę poszukać i sprawdzić najnowsze oferty, jakie znajdziemy w sklepach, na akcesoria sportowe.

Młotek