Potrzebna energia

Potrzebna energia

4 września 2018 Wyłącz przez Tamara

W miarę rozwoju cywilizacji zwiększa się również zapotrzebowanie na energię. W ostatnich dekadach, mniej więcej od czasów II wojny światowej, mówi się o tak zwanym przyspieszeniu cywilizacyjnym.

Świat rozwija się coraz szybciej, a do tego potrzebuje dodatkowej energii. Warto mieć na uwadze, że powoli wyczerpują się klasyczne źródła energii.

Węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny to surowce odnawialne. Na chwilę obecną zużywamy ich jednak zbyt wiele, a znajdujące się w ziemi złoża powoli się wyczerpują.

Poza tym, przemysł paliwowo-energetyczny nie jest na tyle ekologiczny, na ile powinien być w XXI wieku. Dlatego też konieczne jest rozwijanie tak zwanej zielonej energii, na co nacisk kładzie chociażby Unia Europejska.

Dla niektórych krajów, w tym również dla Polski, jest to dość uciążliwe (posiadamy duże złoża węgla, który jest dla nas bardzo ważnym źródłem energii), jednak takie postępowanie, jeśli spojrzymy na nie z szerszej perspektywy, jest jak najbardziej słuszne. Ekologia jest bardzo ważna.

automaty do bram skrzydłowych