Pływanie – jak wybrać odpowiedni kostium?

Pływanie – jak wybrać odpowiedni kostium?

12 października 2019 Wyłącz przez Tamara

Pływanie dla wielu osób wydaje się być sportem, w którym to nie potrzeba zbyt wielu dodatkowych akcesoriów. Nic bardziej mylnego. Jak każda inna dyscyplina także i pływanie posiada szereg ułatwiających uprawianie tej aktywności akcesoriów, które to mogą przydać zarówno początkującemu, jak i zaawansowanemu pływakowi. Przede wszystkim należy tutaj wymienić kostium kąpielowy, bez którego trudno mówić o samym pływaniu. Mężczyźni mogą przebierać nie tylko w kąpielówkach, ale też szortach oraz spodenkach do pływania. Bez wątpienia ostatnie rozwiązanie będzie świetne na wyjazd nad morze, gdzie oprócz pływania spaceruje się oraz odpoczywa. Na basenie krytym mogą one być jednak nieco niewygodne, ponieważ podczas pływania tkanina będzie stawiała dość duży opór.

Dla takich okoliczności zdecydowanie lepiej jest postawić na przylegające do ciała kąpielówki pozwalające na pełną swobodę ruchów. W przypadku doboru stroju dla kobiet podstawowym problemem jest odwieczny wybór pomiędzy jednoczęściowym a dwuczęściowym. Dwuczęściowyto przede wszystkim rozwiązanie na wakacje, do parków wodnych lub też pływania rekreacyjnego. Często jest ono mocno wykrojony, a także posiada usztywnienie biustu. Uczęszczając na treningi pływania lub też trenując dobrze jest jednaj postawić na kostium jednoczęściowy lub dwuczęściowy o sportowym kroju. Takie rozwiązania zagwarantują nam bowiem dobre przyleganie stroju do ciała, który to nie zsunie się podczas energicznego wynurzania się wody.

Co powinien posiadać każdy miłośnik pływania?

Oprócz dobrego kostiumu kąpielowego, pływacy muszą mieć także inne akcesoria, które ułatwiają im funkcjonowanie na basenie.

www.lubuskiranking.pl

Należą do nich między innymi klapki kąpielowe. Co ciekawe, na niektórych basenach jest niemalże obowiązek ich zakładania. Przede wszystkim pozwalają one na wygodne przemieszczanie się po obiekcie. Dodatkowo, chronią przed bakteriami i grzybami a także śliskim podłożem. Służą one także w pokonywaniu drogi między szatnią a basenem oraz pod prysznicem. Kupując klapki kąpielowe warto wybrać takie o antypoślizgowej podeszwie, ale też minimalizujące ryzyko ślizgania się samej stopy wewnątrz buta. Zwiększymy tym nasze bezpieczeństwo, które to zwłaszcza na basenie jest wystawione na wiele różnych czynników.

Miłośnicy pływania bardzo często decydują się również na stosowanie czepków, które nie tylko chronią włosy przed zamoczeniem, ale też są istotne ze względu na higienę. Co więcej, dzięki nim głowa pływaka staje się opływowa a same włosy nie przeszkadzają. Wśród akcesoriów do pływania należy też wymienić między innymi okulary. Chronią one oczy przed chlorowaną wodą, ale też pozwalają na dobre widzenie pod taflą wody. Warto decydować się na takie z przejrzystym szkłem, ponieważ przyciemniane może nieco ograniczać widoczność zwłaszcza w sztucznym oświetleniu. Osoby posiadające wrażliwe uszy powinny zainwestować także w zatyczki do uszu. Nie są one niezbędne, jednakże w przypadku nawracających kłopotów z infekcjami ucha mogą być naprawdę przydatne.

https://smartwatche.pl/ cerata obrus