Oryginalne masaże relaksacyjne

Oryginalne masaże relaksacyjne

13 maja 2020 Wyłącz przez Tamara

Masaż to doskonały sposób na relaks i rozładowanie napięcia całego naszego ciała. Prawidłowo wykonany pozwala również zredukować bole mięśni, stawów i kręgosłupa. Potrafi przywrócić dobry nastrój, odstresować, rozluźnić i dodać energii. Znane są masaże olejkami eterycznymi, czekoladą, rozgrzanymi kamieniami, pałeczkami bambusowymi, ale to nie wszystko, co można użyć do masażu… Bo czy słyszałeś kiedyś o masażu niejadowitymi wężami albo misami kokosowymi? Poznaj oryginalne rodzaje masażów, stosowane w różnych zakątkach świata.

Niejadowite węże i masaż

To zdecydowanie jeden z oryginalniejszych rodzajów masażu. Choć węże mogą wzbudzać u niektórych osób lęki, to nie brakuje śmiałków, którzy z chęcią poddają się temu zabiegowi. Trzeba jednak zaznaczyć, że węże, które łagodnie masują nasze plecy są niejadowite. Na czym polega zabieg? Osoba masowana układa się na brzuchu, a na jej plecy wykładane są niejadowite, niegroźne węże. Gady powolnie przesuwają się po ciele klienta, łagodnie owijając się wokół niego. Węże rozmasowują bolące mięśnie i stawy, a ich szorstka skóra działa odprężająco.

Masowanie musem marchewkowym

Marchewka ma wiele dobroczynnych właściwości, nie dziwi więc fakt, że mus marchewkowy wykorzystywany jest do wykonywania masażu. Marchewka zawiera beta-karoten, który nadaje naszej skórze ciepły, piękny koloryt. Jest także źródłem witaminy E, fosforu, wapnia i potasu. Zawiera również antyoksydanty, chroniące skórę przed działaniem wolnych rodników i szybszych starzeniem się.

Z czego składa się używany do masażu mus? Z oleju marchewkowego, oleju kokosowego i masła shea. Ma przyjemny, słodkawy zapach i szybko wchłaniającą się konsystencję. Masaż z użyciem takiego musu marchewkowego nie tylko relaksuje, ale poprawia koloryt skóry, ujędrnia nią i wygładza. Doskonały zabieg po każdym męczącym dniu.

Masaż z użyciem ciepłego miodu

Miód i jego cenne właściwości lecznice także wykorzystywane są w masażu. Przygotowana na jego bazie maska miodowa pozwala usunąć toksyny z organizmu, a skórę wygładzić i uelastycznić. Miód działa relaksująco i antyseptycznie. Po takim masażu tkanki organizmu są lepiej ukrwione i odżywione. Wymasowana skóra także odczuwa zalety zabiegu – jest oczyszczona i zrelaksowana.

Masowanie łupinami kokosowymi

To masaż wykonywany rozgrzanymi łupinami kokosowymi. Do zabiegu wykorzystuje się także olejki eteryczne, które odprężają i relaksują. Masaż misami kokosowymi fantastycznie działa na skórę. Ujędrnia ją i widocznie odmładza. Tego rodzaju masaż ma także wymiar przeciwbólowy, ponieważ skutecznie łagodzi bóle mięśni i stawów, a także zmniejsza ich napięcie.

szczepienia

Pomaga usunąć z organizmu toksyny i złogi tłuszczowe.

rehvolta.pl Profile ochronne