Masaż gorącymi kamieniami – wskazania i korzyści

Masaż gorącymi kamieniami – wskazania i korzyści

3 maja 2020 Wyłącz przez Tamara

Masaż gorącymi kamieniami to wyjątkowy rodzaj masażu, polecany przede wszystkim osobom, które czują się zmęczone i osłabione. Jeśli więc cierpisz na spadek energii i często jesteś narażony na sytuacje stresowe, to masaż z wykorzystaniem gorących kamieni będzie dla Ciebie wprost idealny! Nie tylko pomoże się zrelaksować, ale również szybko przywróci chęci i siły do działania. Masaż sprawi, że odzyskasz dobre samopoczucie i pozytywną energię.

Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni – działanie

Taki masaż ma nie tylko działanie relaksacyjne, ale również fizjoterapeutyczne:

  • Przywraca energię oraz sprawność uszkodzonym narządom.

  • Z pewnością sprzyja regeneracji organizmu oraz należytemu wypoczynkowi.
  • Sprawia, że nasze ciało będzie mogło znieść nawet większy wysiłek bez żadnych szkód.
  • Masaż gorącymi kamieniami doskonale łagodzi różne bóle mięśniowe oraz powstałe poprzez napięcie nerwowe.
  • Masaż ten poprawia także funkcjonowanie układu krążenia.

Masaż i przepływ energii

Masaż gorącymi kamieniami związany jest z teorią przepływu energii. Bazuje on na stwierdzeniu, że w organizmie człowieka znajdują się ośrodki energii, które nazywa się czakrami. Każda taka czakra zlokalizowana jest w otoczeniu danego gruczołu wydzielania wewnętrznego. Gorące kamienie układa się zatem zgodnie z rozmieszczeniem tychże punktów energetycznych, usprawniając w ten sposób przepływ pozytywnej energii przez nasz organizm.

Korzyści wynikające z masażu kamieniami

Tego rodzaju masaż ma niewątpliwie wiele zalet. Pozytywnie wpływa na tkanki mięśniowe organizmu, układ nerwowy, krążenia, limfatyczny, a nawet na skórę. Nasza skóra z pewnością będzie lepiej odżywiona, bardziej elastyczna i jędrna. Poprawi się nasz układ krążenia, zmniejszą obrzęki, złagodzą skutki stresu, a mięśnie będą przygotowane do wysiłku.

Osiągniemy pełne odprężenie.

Jak wygląda masaż z kamieniami?

Cały zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowaną w tym kierunku osobę. Do masażu wykorzystuje się nie tylko rozgrzane kamienie, ale także olejki eteryczne i relaksującą muzykę. To wszystko pozwala odprężyć się i zredukować stres.

www.wezel-stryszek-bialeblota.pl

Po takim masażu człowiek jest wypoczęty i z pewnością w dobrym nastroju. Takiemu masażowi powinny w szczególności poddać się osoby cierpiące na nerwice, reumatyzm, nadwagę, zaparcia, stany pourazowe oraz będące w okresie rekonwalescencji po długiej chorobie.

rowery trójkołowe http://kcrkalisz.pl/gabinet-prywatny-izabela-krystalska/