Masaż czekoladowy – coś dla ciała i ducha

Masaż czekoladowy – coś dla ciała i ducha

12 maja 2020 Wyłącz przez Tamara

Masaż czekoladą to ratunek dla zestresowanych i przemęczonych osób. Taki masaż doskonale sprawdzi się również w przypadku obniżonego nastroju, napięcia oraz bólów mięśni, stawów i kręgosłupa. Czekolada działania uspokajająco, relaksująco, ale również przeciwbólowo i rozluźniająco! Cały zabieg będzie pyszną ucztą dla naszego ciała, ale także dla zmysłów. Jakie są wskazania do takiego masażu, jakie korzyści przynosi i jak w ogóle przebiega?

www.mckis.pl

Masaż czekoladą – co to właściwie jest?

Masaż czekoladą to masaż, który czerpie z technik masażu klasycznego. Może być kompleksowy i dotyczyć całego ciała, ale może być przeprowadzony tylko na wybranej części, na przykład wyłącznie na plecach w razie bólów kręgosłupa.

Masaż czekoladowy ma wymiar duchowy i cielesny. Pozytywnie wpływa na nasz nastrój, ale także na skórę, stawy, mięśnie, układ krwionośny i układ nerwowy. Polega na ugniataniu, rozcieraniu, uciskany, głaskaniu i oklepywaniu tkanek, dzięki czemu są dobrze odżywione i dotlenione. Następstwem masażu jest szybsza przemiana materii, zwiększenie wytrzymałości i elastyczności mięśni, a także ruchomości stawów. Napięcie zostaje zredukowane, a bóle uśmierzone.

Dobroczynne działanie czekolady

Podczas wykonywania masażu czekoladowego masażysta wykorzystuje specjalny czekoladowy olejek do masażu. Podstawą takiego olejku jest oczywiście ciepła czekolada oraz dodatek wybranego olejku, zazwyczaj migdałowego lub oliwkowego. Czekolada ma wiele cennych właściwości:

  • Zawiera żelazo, magnez, cynk, witaminę A i E oraz witaminy z grupy B.
  • Wszystkie te składniki działają odżywczo, regenerująco, ujędrniająco i nawilżająco na naszą skórę.
  • Ziarna kakaowca, z których powstaje czekolady są bogate w antyoksydanty, które to neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników, przyspieszających starzenie się skóry.

  • Masaż czekoladą poleca się też osobom z nadwagą i z cellulitem, z uwagi na to, że ziarna kakaowca ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej i poprawiają mikrokrążenie.

Wskazania do masażu czekoladowego

Masaż czekoladą polecany jest osobom z bólami kręgosłupa, przeciążeniami mięśni, zmniejszoną ruchomością stawów, niewydolnością krążenia oraz zapaleniem nerwów. Z kolei przeciwskazaniem są nowotwory, ciąża, infekcje z gorączką, ostre stany zapalne, zapalenie żył i tętnic oraz choroby zakaźne. Cały zabieg rozpoczyna się od delikatnego peelingu, by usunąć martwy naskórek i ułatwić w ten sposób wchłanianie się cennych składników zawartych w czekoladzie. Następnie przychodzi czas na wykonanie właściwego masażu czekoladowego, przy wykorzystaniu elementów masażu klasycznego.

Rehabilitacja i fizjoterapia | Rehvolta Poznań www.nanocluster.pl