Jakie olejki wybrać do masażu?

Jakie olejki wybrać do masażu?

27 maja 2020 Wyłącz przez Tamara

Podstawą dobrze wykonanego masażu są oczywiście umiejętności i kwalifikacje masażysty, ale również odpowiednio dobrane olejki. To właśnie one sprawiają, że masaż daje jeszcze lepsze efekty, a przy okazji działa dobroczynnie na naszą skórę. Bazowe oleje warto wzbogacić także o aromaterapię, by przynieść relaks i odprężenie. Jaki wybrać olejek i jak stworzyć kompozycję zapachową? Przeczytaj nasz mały poradnik! Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Oleje bazowe do masażu

Na rynku znajdziemy gotowe już olejki do masażu, ale również półprodukty, czyli takie składniki przeznaczone do samodzielnego wykonania mieszanki. Pamiętajmy jednak, że w skład olejku do masażu musi zawsze wchodzić olej bazowy, jakim jest odżywczy olej roślinny. Do wybranej bazy możemy dodać inny olej roślinny lub olejek aromaterapeutyczny, czyli taki zapachowy, kojący zmysł węchu. Najlepsze oleje bazowe to oleje tłoczone na zimno z nasion, owoców, orzechów lub kwiatów.

www.cowsolankach.eu

Taka metoda produkcji pozwala zachować większość ilość substancji odżywczych. Jakie oleje bazowe warto wybrać w szczególności?

Olej z awokado

To olej wyjątkowo mocno natłuszczający. Dlatego też dedykowany jest osobom, których skóra potrzebuje mocnego nawilżenia i odżywienia. Zawarte w nim witaminy A, B oraz D doskonale hamują rożne oznaki starzenia się skóry. Jest łagodny, antyalergiczny i przeciwzapalny. Po wymieszaniu z innym olejem bazowym jest pomocny w leczeniu łuszczycy i egzemy.

Olej ze słodkich migdałów

Olej migdałowy to bogactwo witamin i minerałów! Olej ten zawiera witaminę A, D oraz witaminy z grupy B. Z uwagi na to, że w jego składzie znajdziemy cenne kwasy tłuszczowe, które hamują utratę wody z naskórka, to olej ten będzie doskonały do masowania skóry suchej i dojrzałej.

Olej ze słodkich migdałów znakomicie wchłania się w skórę i zmiękcza ją. Bardzo często wykorzystywany jest do masażu spękanych dłoni i stół. Sprawdzi się również w różnych stanach zapalnych skóry, takich jak łuszczyca czy egzema. Olej ten jest wyjątkowo łagodny, dlatego stosuje się go do masażu osób z wrażliwą skórą. Uwaga! Nie może być używany w przypadku alergii na orzechy.

Olej jojoba

Olej jojoba będzie odpowiedni dla różnych rodzajów skóry. Ma działanie zmiękczające, natłuszczające i odżywcze. Bogaty w witaminę E oraz nienasycone kwasy tłuszczone zapobiega utracie wody z naskórka i przeciwdziała oznakom starzenia się skóry.

Reguluje również wydzielanie sebum, dlatego też jest często stosowany w walce z trądzikiem, zarówno na twarzy, jak i na plecach.

opakowania OK znakowanie powierzchni