Jakie akcesoria sportowe na siłownię? O czym pamiętać?

Jakie akcesoria sportowe na siłownię? O czym pamiętać?

11 sierpnia 2020 Wyłącz przez Tamara

Siłownie stały się w ostatnich latach naprawdę popularne, szczególnie wśród wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Wyjście na siłownie to jednak także okazja do tego, by zadbać o swoją sylwetkę, do czego wiele osób przywiązuje sporo uwagi. Niezależnie jednak od naszych powodów wyjścia na siłownię, warto jest w odpowiedni sposób przygotować się do ćwiczeń. Ale nie chodzi tutaj wcale o rozgrzewkę, która jest oczywiście niezwykle ważna, lecz o potrzebny sprzęt, ubranie czy wreszcie akcesoria sportowe. Wszystko po to, by zwiększyć nasze bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie wykonywania ćwiczeń. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że niewłaściwe przygotowanie sprzętowe może mieć dla nas fatalne skutki. Trzeba więc przede wszystkim zadbać o właściwy strój, który jest podstawą każdego wyjścia na siłownię. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim materiał ubrania i jego krój, jak również zastosowanie różnego rodzaju nowoczesnych technologii, dzięki którym wykonywanie ćwiczeń będzie dużo bardziej komfortowe. Ważne jest również to, by nasz strój był wygodny.

Nie można też zapominać o odpowiednio dobranym obuwiu, które powinno być dopasowane przede wszystkim do intensywności oraz typu treningów. Zupełnie inne obuwie sprawdzi się bowiem w trakcie biegania na bieżni (najlepiej postawić wtedy na lekkie buty charakteryzujące się dobrą amortyzacją), a inne potrzebne będzie w momencie, gdy dźwigamy ciężary (wtedy potrzebujemy stabilnego obuwia, które będzie mieć antypoślizgową podeszwę).

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Odpowiedni strój oraz obuwie to podstawa, ale co poza tym warto mieć ze sobą na siłowni? Oczywiście nieodzownym elementem naszego wyposażenia jest ręcznik, który powinien mieć każdy trenujący ze względu na spore litry poty wylane podczas różnego rodzaju ćwiczeń. Ocierać możemy się także za pomocą tak zwanych frotek zakładanych na ręce, choć nic nie zastąpi dobrej jakości ręcznika. W przypadku możliwości skorzystania na siłowni z prysznica, warto wziąć ze sobą dodatkowy ręcznik oraz zestaw kosmetyków, który umożliwi nam szybkie odświeżenie się po zakończeniu kolejnego wyczerpującego treningu. Konieczna jest również wygodna i pojemna torba sportowa. Dobrym pomysłem będą także ochraniacze, czy opaski elastyczne albo usztywniacze, z których to najczęściej korzystają te osoby, które są nieco bardziej narażone na kontuzje bądź też wykonują pewne ćwiczenia rehabilitacyjne. Ciekawym pomysłem jest zakup swojego własnego shakera, za pomocą którego z łatwością przetransportujemy stworzony wcześniej shake bądź inny napój, jak na przykład wodę. Warto zabrać ze sobą również jakąś małą przekąskę – będzie to dla nas dodatkowe doładowanie po treningu i coś, co pozwoli nam szybko odzyskać siły po wymagających ćwiczeniach.