Jak wybrać akcesoria sportowe na siłownię

Jak wybrać akcesoria sportowe na siłownię

5 marca 2018 Wyłącz przez Tamara

Wiosna za pasem, za kilka miesięcy nadchodzi lato. Ludzie tłumnie korzystają z możliwości ćwiczeń na siłowni, stale zapisując się na coraz to nowsze zajęcia. Wielu z nich nie jest do końca przygotowanych, a posiadają już karnet na najbliższe pół roku i więcej. Należy pamiętać, że dobrze ćwiczy się tylko wtedy, gdy człowiek czuje się wygodnie i komfortowo. To z kolei zapewnia nam szereg akcesoriów sportowych. Ważne jest by dobrać je umiejętnie, ponieważ dzięki nim ćwiczenia będą nawet efektywniejsze.

Oto co jest nam potrzebne oraz w jaki sposób dokonać trafnego wyboru:

 • Najważniejsze są ubrania sportowe. Najistotniejsze jednak to z jakiego materiału są wykonane. Niewyobrażalne jest męczenie się na siłowni poprzez nie oddychające włókna. Dlatego też w szczególności zaleca się przede wszystkim naturalne materiały wzbogacone dodatkowo poliestrem, poliamidem, sportową wełną, czy włóknami syntetycznymi. Charakteryzują się one tym, że odprowadzają wodę, a co za tym idzie – szybko schną. Gdy ćwiczymy na siłowni ta właściwość jest bardzo istota.

  W końcu trzeba wykonywać pranie po każdej wizycie;

 • Dla kobiet bardzo istotnym akcesorium sportowym będzie sportowy biustonosz. Zwykłe staniki bardzo mocno ściskają piersi, a podczas ćwiczeń mogą się przesuwać i deformować ich ułożenie. Stanik sportowy powinien być umiejętnie dopasowany tak, by nie spadał, przylegał, ale nie cisnął. O ile nakłada się go bezpośrednio na piersi – musi być wykonany bardzo estetycznie. Niewyobrażalne jest więc żeby wystawały jakiekolwiek wszy lub coś wżynało się w delikatną skórę. Najlepszą receptą będzie przymierzenie kilku modeli w celu dobrania idealnego modelu;
 • Obuwie na siłownie to kolejny niezbędnik, który przyda się zarówno kobietom, jak i mężczyzną.

  wyrzynarki

  Najważniejsze jest to, by oddychało i było lekkie. Ciężko wyobrazić sobie inne, gdy trzeba je nosić, a stopa narażona jest na stałe pocenie się. Dlatego najlepsze materiały dedykowane temu akcesorium sportowego to siateczki oddychające. Przepuszczają one powietrze i nadają mnóstwo komfortu. Dodatkowo bardzo łatwo je konserwować. Wystarczy wrzucić do pralki na odpowiednią temperaturę zalecaną przez producenta, a ich suszenie to kwestia godziny do dwóch na słońcu;

 • Do dodatkowych akcesoriów, które będą raczej czymś w rodzaju gadżetów (ale przydatnych) można zaliczyć: bidon, pokrowiec na telefon, worek sportowy, torba, ręcznik.

  Dobrze jest mieć także przy sobie kosmetyki w mini-wersjach, dzięki czemu prysznic po siłowni będzie zawsze możliwy.

.

http://www.viavac.com/pl/produkty/szklo.html