Jak rozpocząć swoją przygodę z jogą?

Jak rozpocząć swoją przygodę z jogą?

9 listopada 2019 Wyłącz przez Tamara

Uprawianie sportu jest dziś niebywale istotne na co wpływ ma między innymi obecny tryb życia. Jedzenie na mieście, brak aktywnego wypoczynku oraz siedząca praca to tylko niektóre z powodów, dla których warto zacząć uprawiać sport. Poza tym, taka aktywność jak joga oprócz korzyści fizycznych ma też duży wpływ na psychikę. Pozwala zredukować poziom stresu, wspomaga walkę z depresją i uzależnieniami, uspokaja oddech czy też wycisza. Nie da się ukryć, że to ze względu na te właściwości to właśnie po jogę sięga coraz więcej osób. Oferuje ona bowiem coś więcej aniżeli sam wysiłek fizyczny a dodatkowo sprawdzi się dla każdego. Joga to bez wątpienia coś więcej niż sport, ponieważ wszyscy mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Warto tu też zaznaczyć, że wszystkie pozycje, czyli asany wykonywane w jodze powinny być przede wszystkim zgodnie z naszym ciałem. W związku z tym w jodze brak konieczności dociskania jakichś pozycji czy też wysiłku ponad naszą miarę.

Istotą praktykowania jogi jest bowiem ćwiczenie w zgodzie z własnym ciałem. To my sami mamy decydować o tym na ile wejdziemy w daną pozycję, ponieważ najważniejszym jest w jodze po prostu dobrze się czuć. Nie da się ukryć, że sprawdzi się ona dla kobiet ciężarnych, osób po wypadkach lub z niepełnosprawnościami, a nawet seniorów. Odpowiedni zestaw ćwiczeń oraz wykwalifikowany instruktor sprawią, że każdy wyniesie z zajęć tyle, na ile przygotowane jest jego ciało i dusza.

Akcesoria do praktyki jogi

Wbrew pozorom joga posiada dość bogaty arsenał akcesoriów, które to mogą być stosowane podczas jej ćwiczeń. Wszystkim znane są przede wszystkim maty, ponieważ to właśnie one są niezbędnym elementem wyposażenia każdego jogina. Maty różnią się oczywiście od siebie nie tylko rozmiarem i grubością, ale przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. W związku z tym odpowiadają zróżnicowanym potrzebom oraz cechują się innym sposobem pielęgnacji. Oprócz mat, warto zainwestować chociażby w pasek do jogi.

W początkowych tygodniach z jogą może on służyć jako wspomaganie przy wykonywaniu asan. Z czasem staje się jednak akcesorium do ich pogłębiania i wyciągania z ich jak najwięcej. W regularnej praktyce jogi przydają się także koce. Pomagają one ochraniać wrażliwe kolana, ale przede wszystkim służą przykrywaniu ciała podczas relaksacji. Dzięki temu nie wychładza się ono, a my jesteśmy w stanie komfortowo zakończyć naszą praktykę. Poza tym, początkujący jogini na pewno docenią możliwości jakie dają klocki. To właśnie one pomagają w utrzymywaniu konkretnych pozycji, które to można pogłębić dopiero z czasem. Joga jest dla każdego, zatem na rynku są też akcesoria pomagające w pozycjach odwróconych. Do stania na barkach świetnie sprawdzi się krzesełko do jogi, które nieco bardziej zaawansowani jogini mogą wykorzystać do pogłębiania innych pozycji.

Stanie na barkach to alternatywa dla stania na głowie będącego nierzadko niemożliwym do wykonania. To właśnie stanie na głowie może prowadzić do większej ilości kontuzji oraz jest bardziej obciążające dla kręgosłupa.

https://rowerek.pl/ https://fabrykafutbolu.net/103-buty-pilkarskie