Humaniści to ludzie bezrobotni?

Humaniści to ludzie bezrobotni?

22 maja 2018 Wyłącz przez Tamara

Ukończenie studiów nie jest gwarantem znalezienia pracy. Wielu absolwentów widnieje w urzędzie pracy jako bezrobotni i wciąż bezskutecznie poszukują pracy.

Niektórzy z nich są zmuszeni do podjęcia zatrudnienia niezgodnego z ukończonym kierunkiem studiów. Studenci kierunków humanistycznych nie zdobywają technicznych umiejętności.

Mimo iż studia te rozwijają duchowo, wiążą się też ze sporym problemem znalezienia pracy. Humanistów wciąż przybywa, a wolnych stanowisk pracy wprost przeciwnie.

Nie wszyscy z nich zdobędą posady w redakcjach, stacjach radiowych czy telewizyjnych. Wiele osób decyduje się na zmianę branży lub emigrację.

Humaniści chcą pracować w marketingu, administracji biurowej, działach kadrowych, ale i w szkolnictwie. Powinni postawić na umiejętności miękkie, które są ich zdecydowanym atutem.

www.unhuman-familia.pl

Pracodawcy coraz chętniej szukają pracowników, którzy potrafią nawiązywać kontakty z ludźmi. Osoby kreatywne i zdolne do pracy w grupie mają spore szanse na etat.

Studenci kierunków humanistycznych powinni najpierw zdobyć doświadczenie, nawet kosztem bezpłatnych praktyk czy już płatnych staży, by później łatwiej poruszać się po rynku pracy.

Biopreparaty wózki widłowe lpg hyundai części