Efekt jo-jo w leczeniu

Efekt jo-jo w leczeniu

12 maja 2019 Wyłącz przez Tamara

Jeśli mamy problem z sercem, grozi nam zawał albo mamy bardzo wysokie nadciśnienie, obowiązkowo powinniśmy zmienić nasz styl życia, póki jeszcze serce pracuje. W przeciwnym wypadku możemy oczekiwać najgorszego i nie dożyć sędziwego wieku. Pod wpływem długotrwałych chorób wiele osób dokonuje zmian w swoim harmonogramie, stylu życia, a przede wszystkim odżywianiu.

Dzięki temu stopniowo zaczynamy odczuwać poprawę i obserwujemy powrót do zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że zdrowie nie jest dane nam raz na zawsze i powinniśmy o nie dbać cały czas, ponieważ w przeciwnym wypadku wystąpią komplikacje. Często można bowiem spotkać się z efektem jo-jo w leczeniu.

Chory pacjent zmienia styl swojego życia na zdrowszy, dba o ruch, a także stosuje suplementy zdrowotne. Z czasem następuje poprawa, a w momencie gdy efekty już są zadawalające, taka osoba wraca do swojego dawnego stylu życia i zdrowie stopniowo znowu się pogarsza. W przypadku chorób układu krążenia i serca takie podejście jest niezwykle ryzykowne, ponieważ wiele zawałów, szczególnie w młodym wieku kończy się śmiercią.

Dlatego tak ważne jest to, aby każdego dnia dbać o swoje serce i to w każdy możliwy sposób. Z jednej strony wskazany jest ruch, a z drugiej należy mieć na uwadze, iż nie należy się przeciążać. Troszcząc się o serce, możemy być pewni, że unikniemy wielu bolesnych dolegliwości, a nasze samopoczucie nawet w podeszłym wieku będzie dobre.

Nie ignorujmy jakichkolwiek symptomów chorobowych, ponieważ im wcześniej zaczniemy leczenie, tym szybciej wrócimy do zdrowia.

kurki do kuchenki amica