Czym jest grzebowisko?

Czym jest grzebowisko?

7 lutego 2019 Wyłącz przez Tamara

W porównaniu z krajami Europy Zachodniej, Polacy są narodem dość konserwatywnym. Dotyczy to przede wszystkim sfer, w których liczą się kwestie religijne. Jedną z nich jest pochówek. W przypadku zwierząt kwestia ta staje się kontrowersyjna, gdy przywiązani do swoich pupilów właściciele mówią o zwierzęcych cmentarzach.

granit-tk.pl

Wiele osób w naszym kraju uważa, że pojęcie cmentarza powinno być zarezerwowane dla ludzi, a stawianie nagrobków zwierzętom to przesada. To właśnie dlatego zaczęto mówić o grzebowiskach. Innymi słowy, grzebowisko to po prostu wzbudzająca mniej negatywnych emocji nazwa na cmentarz dla zwierząt. Właściciele mogą w takim miejscu pochować bliskie im stworzenia, zgodnie z własnymi odczuciami i potrzebami.

Zwierzak może dostać niewielki nagrobek, na którym właściciel położy kwiaty i który będzie mógł co jakiś czas odwiedzić, by wspomnieć przyjaciela. Grzebowiska są również sposobem na legalne pochowania zwierzęcia. Martwe ciało nie może być schowane w dowolnym miejscu. Dotyczy to również rozsypywania prochów.

Koparko-ładowarka Rawimet