Co do zaproponowania ma religia?

Co do zaproponowania ma religia?

19 grudnia 2017 Wyłącz przez Tamara

Możemy się zastanawiać co sprawia, że ludzie tak bardzo zagłębiają się w religię, że wielu z nich nie wyobraża sobie bez nich życia. Jednak prawda jest taka, że wbrew pozorom religia może bardzo wiele dawać, o czym mogą poświadczyć poszczególne osoby, mówiące o swoich przeżyciach. Co więcej, powstało także bardzo wiele książek na temat tego co daje religia i jak wiele zawdzięczają jej poszczególne osoby.

Może się okazać, że jeśli zapoznamy się z tym zagadnieniem, to będziemy sami się zastanawiali, jakie znaczenie w naszym życiu ma religia, a co się z tym wiąże, możemy wówczas dojść do bardzo ciekawych wniosków.

Poczucie, że nie jesteśmy sami

Jednym z powodów dla których ludzie zagłębiają się w religię jest to, że dzięki niej nie czują się samotni. Mają świadomość, że inni, którzy także zagłębieni są w danej religii, mogą być dla nich wsparciem jeśli zachodzi taka potrzeba.

Dodatkowo trzeba tutaj powiedzieć, że religia daje nam poczucie, że ktoś jeszcze nad nami czuwa, ktoś kto ma siłę wyższą i kto jest chociaż go nie widzimy. Dlatego właśnie tak ważne jest to, żebyśmy wybrali dla siebie religię, która będzie zgodna z naszymi zasadami, która będzie oferowała nam takie samo spojrzenie na wartości jakie sami posiadamy. Wówczas będziemy się czuli jeszcze bardziej złączeni z daną religią, a co się z tym wiąże, będziemy mieli jeszcze większe poczucie, że ludzie, którzy ją razem z nami wyznają, także są w pewien sposób z nami powiązani.

Nie czujemy się samotni

Warto tutaj podkreślić, że fakt że religia łączy ludzi, którzy nawet zbyt dobrze się nie znają, powoduje, że nie czują się oni aż tak bardzo samotni. Co więcej, mają też poczucie, że są inne osoby, które prezentują takie same wartości, a więc w razie czego zawsze znajdzie się temat do rozmowy. Im więcej więc osób w naszym otoczeniu wyznaje daną religię, tym większa jest więc pewność, że znajdą oni kogoś, kto będzie ich towarzyszem, z kim zawsze będą mogli porozmawiać.

www.dzierzawski.info

Dodatkowo może się też okazać, że w razie problemu, współwyznawcy chętnie ruszą na pomoc, a to też sprawia, że człowiekowi znacznie łatwiej jest się zmagać z codziennymi problemami, bo wie, że zawsze znajdą się ludzie u których będzie mógł szukać wsparcia. Koniecznie trzeba zobaczyć co taka religia daje, co dzięki niej możemy zyskać, gdzie znajdują się jej najbliżsi wyznawcy, tak abyśmy mieli pewność, że w swoim pobliżu będziemy mieli osoby, które będą wyznawały taką samą religię. A samo poczucie, że Ktoś nad nami czuwa, że nie jesteśmy w swoich codziennych problemach pozostawieni sami sobie, może sprawić, że znacznie spokojniej będziemy szli przez życie, że mniej będziemy się przejmować tym, co się nam przytrafia, bo zawsze będziemy mieli pewność, że po złych doświadczeniach przyjdą lepsze chwile, które sprawią, że nasze życie znowu będzie miało większy sens.

Może być tak, że dzięki religii po prostu będziemy znacznie szczęśliwsi.

http://uni-kat.pl/ http://wapno-info.pl