Celuj w najlepsze miejsca

Celuj w najlepsze miejsca

12 kwietnia 2018 Wyłącz przez Tamara

Firmy, funkcjonujące w niektórych, specyficznych branżach, znacznie lepiej rozwijają się w określonych miejscach niż w innych. Wbrew pozorom, nie dotyczy to tylko dziedzin, których działania są ściśle związane z klimatem wybranego miejsca. Niektóre lokalizacje stanowią po prostu swoistą „kolebkę” określonych branż.

Czasami pełnienie choćby najniższej funkcji w odpowiednim miejscu, często położonym poza granicami kraju, może wiązać się z większym prestiżem niż zajmowanie wysokiego stanowiska w słabym przedsiębiorstwie. Dla przykładu, osoba, która będzie pełnić rolę asystenta w jednej z firm działających w Dolinie Krzemowej, może być na rynku pracy ceniona znacznie bardziej niż taka, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży komputerowej w firmie działającej w Polsce. Właśnie ze względu na tego typu prawidłowości, czasami dobrze zastanowić się, czy nie warto zainwestować w zagraniczną karierę, aby otworzyć sobie drzwi do kariery w dowolnym miejscu na świecie.

Często wydaje nam się, że jeśli raz rozpoczniemy pracę za granicą, zamkniemy sobie drzwi do kariery w Polsce. Nic bardziej mylnego – te drzwi staną się dla nas tym szerzej otwarte. Pytanie tylko, czy powrót do branży w rodzimym kraju nie będzie stanowił kroku w tył.

https://koparki.pl/filtr-powietrza/