Akcesoria sportowe zaawansowane technologicznie – top gadżetów z rynku

Akcesoria sportowe zaawansowane technologicznie – top gadżetów z rynku

30 czerwca 2018 Wyłącz przez Tamara

Akcesoria sportowe to nie tylko smartwatche i opaski sportowe. Dziś propozycje producentów są o wiele bardziej obszerne, a niektóre mogą nas nawet zdziwić. Miłośnicy gadżetów będą zachwyceni, a niektóre produkty spodobają się z pewnością także niejednemu amatorowi! Pytanie jednak – czy warto decydować się na takie nowinki technologiczne? Odpowiedź jest prosta. Jeśli chcemy usprawnić wykonywanie ćwiczeń i mieć nad nimi stałą kontrolę, a przy okazji funkcjonalnie podejść do tematu sportu…nie ma nic lepszego. Gadżety, które są wprowadzane na rynek nie pojawiają się tam bez wcześniejszych analiz potrzeb grupy docelowej. To sportowcy konkretnych dziedzin testują prototypy, dzięki czemu finalne produkty wchodzą do sklepów. Warto orientować się w stale bogatszej ofercie po to, by cieszyć się ze sportu jeszcze bardziej! Na potrzeby artykułu, przedstawiamy top gadżety sportowe, dostępne dziś na rynku i cieszące się niemałą popularnością:

  • Przed rozpoczęciem serii treningów lub zapisania się na inne zajęcia, warto sprawdzić wagę naszego ciała. Można by pomyśleć – wystarczy zwykła waga i wszystko jasne! Nic bardziej mylnego.

    Kilogramy mało nam mówią, dlatego ciężko jest dobrać odpowiedni trening, przez co nie osiągamy wymarzonych efektów. Świetną propozycją, która odpowiada na ten rodzaj problemu jest specjalistyczna, zaawansowana technologicznie waga dla sportowców. Pozwala ona zbierać szereg informacji na temat naszej wagi i jest w stanie przetwarzać informacje, które płyną z całego ciała. W efekcie daje nam konkretne wyniki, które dotyczą: masy mięśniowej, kostnej, tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie. Co więcej – potrafi obliczyć wskaźnik BMI niezbędny przy podejmowaniu racjonalnego planu ćwiczeń. Na taki gadżet trzeba wydać około osiemset złotych;

  • Akcesoria sportowe często są dedykowane konkretnym dyscyplinom. Jedną z nich jest surfing. Sam pomysł pojawił się w momencie w którym surferzy uznali, że ciężko zdefiniować efekty treningów.

    W związku z tym we współpracy z firmą technologiczną, stworzyli inteligentne opaski, które są w stanie mierzyć prędkość, czas i długość fali na której się wówczas znajdują. Co więcej – urządzenie jest w stanie zdefiniować warunki pogodowe i moment w którym dany sportowiec może pozwolić sobie na trening. Wszystko to dzięki technologii obserwowania umiejętności i analizy danych;

  • Osoby, które chcą kontrolować pracę poszczególnych partii mięśni mogą zacząć skakać z radości. Pewna firma wprowadziła do swojej oferty bluzy zrobione ze specjalnych tworzyw, które zmieniają swój kolor pod wpływem narastającej temperatury. W związku z tym w łatwy sposób można zobaczyć kiedy mięśnie zaczęły pracować, a które partie wymagają kolejnych ćwiczeń. Warto rozważyć do nich także opaski odblaskowe na rzep producent;
  • Woda jest nieodłącznym, wartościowym elementem treningu. Niestety wiele osób zapomina lub nie pilnuje się ile musi jej dostarczyć organizmowi. Nie ma w tym więc nic dziwnego, że stworzono zaawansowany technologicznie bidon, który przypomina o konieczności kolejnej porcji nawodnienia. Łączy się on z aplikacją na smartfonie, a działa dzięki wbudowanym czujnikom.

    Nie będą jednak zachwyceni miłośnicy tanich rozwiązań, ponieważ za to (choć świetne i trafne) trzeba zapłacić nawet pięćdziesiąt dolarów.

.

www.kukania.com.pl